Objednať sa
masáž ramena

Kedy je vhodné ísť na masáž?

Ak uvažujete o tom, či by ste mali ísť na masáž, odpoveď je pravdepodobne áno.

Na masáž je najlepšie chodiť pravidelne, aspoň raz mesačne. Záleží na Vašom životnom štýle a fyzickej námahe. Masáž je všeobecne prospešná pre zdravie a vďaka pravidelnosti viete predchádzať mnohým problémom ešte predtým, ako nastanú.

Ešte dôležitejšia je pravidelná masáž pre športovcov a ľudí, ktorí majú často vysokú fyzickú námahu. Zlepší sa Vám pohybový rozsah, budete predchádzať zraneniam a zlepšia sa aj výsledky cvičenia.

Mnohí z nás však začnú nad masážou rozmýšlať, až keď ich niečo bolí. Vtedy sa nám naše telo snaží povedať, že niečo naozaj nie je v poriadku. Bolest chrbta, krku, ramien sú jedny z najčastejších. Ak začnete problém riešiť hneď, bolesť môže zmiznúť rýchlo, už po jednej až dvoch terapiách. Dlhodobé neriešené problémy budú potrebovať aj dlhodobú terapiu.

Migrény a bolesti hlavy nie sú vždy spôsobené stuhnutými svalmi okolo ramien a krku. Je to však častá príčina a s tou Vám masáž môže pomôcť.

Dnes je veľmi častým problémom stres, uponáhľaný život a z toho prameniaca nespavosť. Aj v tomto prípade by sa pravidelná masáž mala stať pravidelnou súčasťou Vašej starostlivosti o zdravie. Upokojenie a relax, ktoré masáž prináša, Vám pomôže lepšie zvládať náročné pracovné nasadenie.